The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
8. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
13.novembrī pulksten 17:30 Liepājā, Veidenbauma iela 3 Liepājas nodaļas tikšanās
19.novembrī Jēkabpilī Jēkabpils nodaļas tikšanās
21.novembrī pulksten 17:30 Ventspilī, Akmeņu ielā 2 (2.stāvā) Ventspils grupas tikšanās
22. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
23.novembrī pulksten 15:00 Liepājā, Kungu ielā 24 tikšanās ar uztura speciālisti Katrīnu Spulenieci- Aišpuri
25.11. - 01.12., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
6. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
13. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv
19.decembrī Ventspilī Venspils "Dzīvības koks" grupas tikšanās
18.decembrī pulksten 15:00 Rīgā "Dzīvības koks" Ziemassvētki!

“Dzīvības koks” piedalās Eiropas Vēža pacientu koalīcijas (European Cancer Patient Coalition) Ģenerālajā asamblejā

26.jūnijs, 2014

Aizvadītajā nedēļā Bukarestē (Rumānijā) norisinājās Eiropas Vēža pacientu koalīcijas Ģenerālā asambleja, kurā piedalījās gandrīz 140 pacientu organizāciju pārstāvji no 28 valstīm.  Tas ir viens no lielākajiem Eiropas mēroga onkoloģisko pacientu organizāciju forumiem, kura dalīborganizācija ir arī Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”.

Onkoloģiskās slimības Eiropā kopumā, tāpat kā Latvijā, ir otra izplatītākā slimību grupa aiz sirds asinsvadu sistēmas slimībām. Tāpēc kvalitatīvas onkoloģiskās aprūpes nodrošināšana, īpaši, ņemot vērā, ka vēzis tiek uzskatīts par hronisku slimību, ir ļoti svarīga, jo tā tiek nodrošināta pacientu dzīves kvalitāte un dzīvildze.  Lai gan Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs ir ļoti dažādas un atšķirīgas veselības aprūpes, arī sociālās drošības sistēmas, tomēr aizvien aktuālāk kļūst jautājums par šo sistēmu savstarpējo mijiedarbību un ietekmi uz cilvēkiem, kas dzīvo, ceļo, mācās un strādā viena vai citā ES valstī. Ģenerālās asamblejas mērķis bija aplūkot problēmjautājumus, kas skar onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus ES kopumā. Savienībā. Šāda pieredzes apmaiņa, palīdz apzināt pacientu intereses, saprast kopīgo un atšķirīgo, kā arī to, kas jādara pacientu organizācijām dažādās valstīs, lai nodrošinātu, ka cilvēks, kas uzzinājis diagnozi ļaundabīgais audzējs, lai kurā valstī viņš arī nedzīvotu saņemtu kvalitatīvu palīdzību un dzīvotu kvalitatīvu dzīvi.

Galvenie secinājumi no konferences:


·         Psihosociālais atbalsts. Pieaug to cilvēku skaits, kuriem izdodas uzveikt vēzi un izdodas atgriezties pilnvērtīgā sociālā un ekonomiski aktīvā dzīvē. Šī tendence, aktualizē nepieciešamību iekļaut psihosociālo atbalstu un rehabilitāciju kā onkoloģiskās aprūpes neatņemamu sastāvdaļu.

·         Izmeklējumu un ārstniecības metožu pieejamība. Diemžēl Latvija nav vienīgā valsts, kur veidojas rindas dažādiem izmeklējumiem. Piemēram, Rumānijā, īpaši saasināta ir situācija ārstēšanā, izmantojot staru terapiju. Tikai 27 %[1] pacientu, kuriem nepieciešama staru terapija, tā ir pieejama.

·         Diagnoze vēzis un pacienta darba attiecības. Dažādās Eiropas Savienības valstīs, pēc diagnozes uzzināšanas, pacients, nokļūst atšķirīgās pozīcijās, piemēram, Grieķijā, slimības lapas pieļaujamais ilgums ir divi mēneši, pēc kuriem pacientam vai nu jāatgriežas darbā (neskatoties uz veselības stāvokli), vai arī darba attiecības tiek pārtrauktas. Savukārt, Nīderlandē, darba devēji un sistēma kopumā ir labvēlīgāka pacientam, jo pēc slimības, darbā var atgriezties ar īpašiem nosacījumiem, piemēram, mazāka slodze, īsāks darba laiks.

·         Pārrobežu Direktīva (2011/24/ES) „Par pacientu tiesību piemērošanu veselības aprūpē". Tās mērķis ir uzlabot piekļuvi drošai un kvalitatīvai pārrobežu veselības aprūpei un veicināt dalībvalstu sadarbību veselības aprūpes jomā, tā stājusies spēkā salīdzinoši nesen - 2013. gada 25. oktobrī. Šobrīd, galvenais ES valstu uzdevums ir identificēt barjeras, ar ko saskaras pacienti, un apkopot dažādu valstu pieredzi, lai sistēmu būtu iespējams uzlabot.

·         Informācija. Aktualizējot problēmas onkoloģijā, būtiska loma ir veselības žurnālistiem, kuri var palīdzēt problēmjautājumiem nonākt mediju dienaskārtībā, līdz ar to palielinot izredzes panākt izmaiņas arī veselības politikas jomā gan valsts, gan ES līmenī.

Kontaktinformācija:

Antra Altmane, „Dzīvības koks” projektu vadītāja, tel. 67625339, e-pasts: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv

„Dzīvības koks” ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. „Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas Vēža pacientu koalīcijas (European Cancer Patient Coalition) pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. Kopš 2009.gada vasaras „Dzīvības koks” par sabiedrības saziedotiem līdzekļiem organizē psihosociālās rehabilitācijas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem. Kopumā palīdzēts vairāk kā 300 cilvēkiem. Kopš 2012.gada biedrība visus spēkus velta psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei Dignājā, Jēkabpils novadā. Biedrībai „Dzīvības koks” jau kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Kopš 2013.gada „Dzīvības koks” aktivitātes organizē arī Latvijas reģionos.

[1] ECPC konference (2014) Francesco De Lorenzo, ECPC president
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
8.novembris- Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"