The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
8. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
13.novembrī pulksten 17:30 Liepājā, Veidenbauma iela 3 Liepājas nodaļas tikšanās
19.novembrī Jēkabpilī Jēkabpils nodaļas tikšanās
21.novembrī pulksten 17:30 Ventspilī, Akmeņu ielā 2 (2.stāvā) Ventspils grupas tikšanās
22. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
23.novembrī pulksten 15:00 Liepājā, Kungu ielā 24 tikšanās ar uztura speciālisti Katrīnu Spulenieci- Aišpuri
25.11. - 01.12., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
6. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
13. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv
19.decembrī Ventspilī Venspils "Dzīvības koks" grupas tikšanās
18.decembrī pulksten 15:00 Rīgā "Dzīvības koks" Ziemassvētki!

Hronisku slimību pacienti grib un var iekļauties sabiedrības ekonomiskajā un sociālajā dzīvē

20.marts, 2015

Ceturtdien, 19.martā Rīgas Latviešu biedrības namā tika atklāta starptautiska konference “Hronisko slimību izaicinājums 21.gadsimta Eiropā. Pacientu perspektīva un ekonomiskā aktivitāte”, ko rīko Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” sadarbībā ar Pulmonālās hipertensijas biedrību un Pacientu ombudu. Konference notiek Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā. Konference norisinās divas dienas, pirmajā no tām tiek iezīmēts temata teorētiskais ietvars, savukārt otrajā dienā notiek diskusijas darba grupās, lai kopīgi tiktu apzināti problēmjautājumi saistībā ar hronisko pacientu atgriešanu aktīvā ekonomiskajā un sociālajā dzīvē, kā arī izstrādāti konkrēti uz rīcību vērsti priekšlikumi un rezolūcija, ko plānots iesniegt Eiropas Komisijai, Eiropas Parlamentam, Eiropas Savienības Padomei un nacionālo valstu valdībām.Konferencē piedalās pārstāvji no 16 Eiropas valstīm, tostarp veselības ekonomikas autoritātes un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Latviju konferencē pārstāv Dace Baltiņa, Latvijas galvenā onkoloģe; Daiga Behmane, Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja, LR Veselības ministra padomniece; Aija Barča, LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja; Aivars Vētra, Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienības (LRPOA) prezidents; Ieva Plūme, Pulmonālās hipertensijas biedrības vadītāja, Latvijas Reto slimību alianses prezidente, kā arī citi. Konferences atklāšanā piedalījās un  uzrunu teica arī Guntis Belēvičs, LR Veselības ministrs, Aiga Rūrāne, Pasaules Veselības organizācijas Latvijas pārstāvniecības vadītāja un Ingus Alliks, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietnieks.

Gunita Berķe, biedrības “Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja, konferences atklāšanā teica: “Šai konferencei vajadzētu būt ar sava veida sinerģijas efektu, kas apvienotu pacientu un speciālistu zināšanas, lai padarītu hronisku pacientu un viņu tuvinieku dzīvi labāku. Jāsaprot, ka mēs runājam par procentiem, taču aiz katra procenta, aiz katra skaitļa stāv cilvēks un viņa tuvinieki.” Tāpat Gunita Berķe uzsvēra, ka mums ir ierasts runāt par profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu, taču tikpat kā nemaz netiek domāts par to, kas notiek ar cilvēku pēc ārstēšanas perioda beigām.

Savukārt Latvijas Republikas Veselības ministrs Guntis Belēvičs atzina, ka šobrīd Veselības ministrija vairāk ir kā “slimību ministrija”, tomēr tuvākajā nākotnē plānots lielāku uzmanību veltīt arī rehabilitācijas un paliatīvās aprūpes jautājumiem. Konferences atklāšanā ministrs norādīja: “Cilvēkiem, kuri slimo ar hroniskām slimībām, neatkarīgi no slimības veida un vecuma, ir svarīgi pēc iespējas kvalitatīvāk iekļauties un piedalīties sabiedrības ekonomiskajā un sociālajā dzīvē. Lai to nodrošinātu, ir jāievēro princips "Veselība visās politikās." Ar to saprotot politiski tālredzīgu lēmumu pieņemšanu visos līmeņos, lai novērstu cēloņus, kas negatīvi ietekmē veselību un aktīvu dzīvesveidu. Tāpat arī to, ka ikvienam cilvēkam ir nodrošināta iespēja pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā.”

Eiropā, tostarp Latvijā, aizvien lielāks slogs veselības un sociālās drošības sistēmām ir hroniskās slimības, kuru sarakstu papildinājušas arī tādas, kas līdz šim uzskatītas par neārstējamām, piemēram, vēzis vai pulmonālā hipertensija. Hroniska slimība ir ilgstošs pacienta stāvoklis, vairumā gadījumu veselības aprūpes uzlabošanās dēļ tas var tikt veiksmīgi kontrolēts un hronisko pacientu dzīvildze pagarinās, tāpēc pieaug arī hronisko pacientu kopējais skaits. Šo iemeslu dēļ ir ļoti svarīgi, lai hronisko slimību pacienti, neatkarīgi no slimības veida un vecuma, pēc iespējas kvalitatīvāk varētu iekļauties un piedalīties sabiedrības ekonomiskajā un sociālajā dzīvē, tādējādi ilgtermiņā kļūstot par ekonomikas balstu, nevis slogu.

Papildinformācijai
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” ir dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāko veselības aprūpi. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju „Europa Donna” un „European Cancer Patient Coalition” biedrs. Kopš 2013. gada „Dzīvības koks” aktivitātes organizē arī Latvijas reģionos. 2014. gadā biedrība saņēmusi Latvijas Ārstu biedrības iedibināto Gada Veselības balvu kā atbalstošākā pacientu organizācija.

Pulmonālās hipertensijas biedrība (PHB) ir dibināta 2011. gada 5. augustā. 2011. gadā biedrība ir uzņemta Eiropas PH pacientu biedrību asociācijā "PHA Europe". Tajā apvienoti Latvijas pulmonālās hipertensijas slimnieki, viņu tuvinieki, jomas profesionāļi un citi atbalstītāji. Biedrības mērķis ir veicināt PH slimnieku dzīves kvalitātes uzlabošanu un izglītot sabiedrību par saslimšanu ar pulmonālo hipertensiju, vairot informētību par tās diagnostiku, terapiju un rehabilitāciju.

Pacientu ombuds ir neatkarīga organizācija, kura kopš 2008. gada konsultē, palīdz rast risinājumus, sniedz ieteikumus veselības aprūpes organizācijas, kvalitātes, pacientu tiesību jautājumos gan pacientiem, gan mediķiem un nozares speciālistiem, tādejādi esot pirmā šāda organizācija Latvijā. Pacientu ombuda misija ir uzlabot veselības aprūpes sistēmas kvalitāti, veicinot pozitīvu komunikāciju un informācijas apriti starp veselības aprūpē iesaistītajiem, kā arī apstrādājot no klientiem un personāla saņemto atgriezenisko saiti un pārvēršot to ierosinājumos sistēmas veidotājiem un nodrošinātājiem.SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
8.novembris- Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"