The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
8. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
13.novembrī pulksten 17:30 Liepājā, Veidenbauma iela 3 Liepājas nodaļas tikšanās
19.novembrī Jēkabpilī Jēkabpils nodaļas tikšanās
21.novembrī pulksten 17:30 Ventspilī, Akmeņu ielā 2 (2.stāvā) Ventspils grupas tikšanās
22. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
23.novembrī pulksten 15:00 Liepājā, Kungu ielā 24 tikšanās ar uztura speciālisti Katrīnu Spulenieci- Aišpuri
25.11. - 01.12., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
6. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
13. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv
19.decembrī Ventspilī Venspils "Dzīvības koks" grupas tikšanās
18.decembrī pulksten 15:00 Rīgā "Dzīvības koks" Ziemassvētki!

15.oktobrī Krūts veselības dienā "Dzīvības koks" rīko Atvērto durvju dienu

10.oktobris, 2018

 15.oktobrī plkst. 11.00 – 15.00 Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” un „Europa Donna Latvia” rīko Atvērto durvju dienu, lai parādītu daudzveidīgās psihosociālā atbalsta iespējas cilvēkiem, kuri saskārušies ar vēzi, kā arī aicinātu izvērtēt savus ikdienas ieradumus un parakstīt katram savu Veselīgās apņemšanās memorandu!

Oktobris ir pazīstams kā Krūts veselības mēnesis, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta jautājumiem, kas saistīti ar krūts vēža profilaksi, agrīnu diagnostiku, ārstēšanu. Krūts vēzis ir izplatītākais ļaundabīgais audzējs sievietēm. Latvijā ik gadu vairāk nekā 1100[1] sievietes uzzina diagnozi krūts vēzis. Statistika liecina, ka gandrīz 20 % gadījumu ļaundabīgais audzējs tiek atklāts sievietēm vecumā līdz 50 gadiem, 24 % gadījumu slimība tiek atklāta sievietēm vecumā no 50- 59 gadiem, 27 % vecumā no 60-69 gadiem[2]. Lai mazinātu risku saslimt, svarīgi ir ievērot veselīgu dzīves veidu, kas sevī ietver regulāras fiziskas aktivitātes, veselīgu un sabalansētu uzturu, kā arī svarīga ir psiholoģiskā un emocionālā labsajūta. Tajā pašā laikā, krūts vēzis ir labi ārstējams ļaundabīgais audzējs, ja to atklāj savlaicīgi, agrīnās stadijās. Kopš 2009.gada Latvijā ir ieviesta valsts apmaksāta krūts vēža agrīnās diagnostikas programma. Kā rāda statistika, tad pagājušajā gadā agrīni ( I, II stadija) atklāti gandrīz 70% audzēju. Skrīninga apmeklējumu skaitam ir tendence pieaugt, taču tas joprojām ir nepietiekams. Kā liecina uzskaite, tad 2017.gadā krūts vēža skrīninga izmeklējumus veikušas 44 % no uzaicinātajām sievietēm (2016.gadā tie bija 27 %)[3], savukārt, šī gada pirmajos 6 mēnešos pārbaudes veikušas jau gandrīz 50 % uzaicināto sieviešu. Lai krūts vēža skrīnings nestu gaidītos rezultātus, apmeklējuma aktivitātei jāsasniedz vismaz 80 % no uzaicināto sieviešu skaita. Kā uzsver „Dzīvības koks” valdes locekle Kitija Janele: “Gan profilakse, gan regulāru veselības pārbaužu veikšana sievietei bieži prasa pārskatīt savus ieradumus un uzskatus par veselīgu dzīvi. Tieši tāpat ir arī, ja slimība jau ir piemeklējusi un pēc ārstēšanas jāmaina sava dzīve. Bieži jāpārvērtē ēšanas ieradumi, jākļūst fiziski aktīvākām, kā arī jābūt gatavām nodrošināt savu psihoemocionālo līdzsvaru, lai nodrošinātu organisma spēju atjaunoties un dzīvot kvalitatīvu dzīvi”.

Tāpēc „Dzīvības koks” un „Europa Donna Latvia” aicina interesentus 15.oktobrī uz atvērto durvju dienu, lai iepazīstinātu ar dažādām aktivitātēm, kas saistāmas ar veselīgu dzīvesveidu, psihoemocionālo atbalstu, kā arī aicina parakstīt Veselīgās apņemšanās memorandu, to iemūžinot fotogrāfijā. Kitija Janele: “Gadu mijā, pavadot veco gadu un sagaidot jauno, mēs bieži sev apsolām veikt dažādas izmaiņas dzīvē.  Manuprāt, runājot par veselību, Krūts veselības diena varētu būt lielisks iemesls un atskaites punkts, lai apņemtos iet uz  skrīninga izmeklējumiem un veiktu krūšu pašpārbaudi, regulāri noietu vismaz 10 000 soļus dienā vai sāktu lietot veselīgu uzturu!”.

 

Laika posmā no 11.00 – 15.00 notiks:

Mākslas terapiju aktivitātes; fizisko aktivitāšu pasākumi; krēsla joga; atbalsta grupas, uztura speciālista konsultācijas un veselīgu  kokteiļu degustācija, kā arī sarunas par to, kā mazināt risku saslimt ar vēzi,  kā dzīvot pēc tam, kad uzzināta diagnoze un iziets ārstēšanās kurss.

 Aicinām nākt ikvienu, kas vēlas uzzināt papildu informāciju arī par biedrības aktivitātēm.

 

Informācija: Pasākums notiek projekta „Ar zināšanām vēzim – NĒ!” ietvaros, tas  sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”.[1] Onkoloģija,  Statistikas dati par pacientu skaitu sadalījumā pa reģioniem, lokalizācijas veidiem, dzimuma un vecuma grupām no 2001.gada līdz 2017.gadam, www.spkc.gov.lv

 

[2] Turpat

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
8.novembris- Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"