The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
8. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
13.novembrī pulksten 17:30 Liepājā, Veidenbauma iela 3 Liepājas nodaļas tikšanās
19.novembrī Jēkabpilī Jēkabpils nodaļas tikšanās
21.novembrī pulksten 17:30 Ventspilī, Akmeņu ielā 2 (2.stāvā) Ventspils grupas tikšanās
22. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
23.novembrī pulksten 15:00 Liepājā, Kungu ielā 24 tikšanās ar uztura speciālisti Katrīnu Spulenieci- Aišpuri
25.11. - 01.12., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
6. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
13. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv
19.decembrī Ventspilī Venspils "Dzīvības koks" grupas tikšanās
18.decembrī pulksten 15:00 Rīgā "Dzīvības koks" Ziemassvētki!

Tiks uzsākts projekts ar mērķi mazināt bailes un aizspriedumus pret hroniskām slimībām

25.augusts, 2014

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” Liepājas nodaļa sadarbībā ar Kurzemes Onkoloģijas atbalsta biedrību un biedrību „Cerību krāsa” uzsāks īstenot projektu „Pilsonisko prasmju pilnveidošana un īstenošana hronisko slimību pacientu organizāciju iesaistei vietējās situācijas uzlabošanai „Drosme iesaistīties””. Projekta mērķis ir mazināt bailes un aizspriedumus pret hroniskām slimībām, kā arī aicināt cilvēkus pēc hroniskām slimībām (tajā skaitā vēža) būt aktīviem un iesaistīties sabiedrības informēšanā, tādējādi veicinot sabiedrības toleranci un izpratni par slimībām, pret kurām joprojām ir augsts stereotipu un stigmas līmenis.

Hronisko pacientu skaits Latvijā, tajā skaitā Kurzemē un katrā atsevišķā reģionā pieaug. Piemēram, Kurzemē kopā (visos novados un pilsētās) uz 2013. gadu reģistrēti 9402 onkoloģiskie pacienti (www.spkc.gov.lv). Salīdzinājumā ar 2009. gadu reģistrēto pacientu skaita pieaugums ir vairāk nekā par 17% (2009. gadā uzskaitē bija 8011 pacienti). Kopumā Latvijā laika posmā no 2004. gadā saslimstība ar onkoloģiskām slimībā pieaugusi par 20%. Līdzīga situācija ir arī ar citās hronisko saslimšanu jomās, piemēram, ar cukura diabētu uz 2013. gadu reģistrēti 10314 pacienti (www.spkc.gov.lv). Salīdzinājumā ar 2011. gadu reģistrēto pacientu skaita pieaugums ir par 9% (2011. gadā uzskaitē bija 9474 pacienti). Vienlaicīgi ar slimības pieaugumu, pieaug arī cilvēku skaits, kuri pēc veiksmīgas ārstēšanas atgriežas aktīvā dzīvē. Jautājums – kā un vai viņiem veicas, kā un vai sabiedrība, darba devēji, valsts un pašvaldības iestādes ir atbalstošas un šo procesu veicinošas. Nav noslēpums, ka tieši reģionos (pilsētās un novados) cilvēki bieži slēpj savas hroniskās slimības, jo sabiedrības attieksme ne vienmēr ir viennozīmīgi uztverama, kā arī, piemēram, ja uzzina par onkoloģisku slimību, tad līdzcilvēki, pašvaldību organizācijas, bieži to neapzinoties, ir stereotipu varā, tādējādi ierobežojot  hroniski slimo cilvēku iespējas kvalitatīvi, pilnvērtīgi dzīvot un strādāt.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” Liepājas nodaļa uzskata, ka arī cilvēki pēc onkoloģiskām slimībām, kā arī pēc citām hroniskām slimībām, nav tikai sociālo pakalpojumu saņēmēji, bet ir aktīvi sabiedrisko procesu attīstītāji, veicinot vietējo sabiedrību ekonomisko, sociālo un pilsonisko kvalitāti. Tāpēc šī projekta mērķis ir:
•    veicināt pašu hroniski slimo pacientu organizāciju pilsoniskās aktivitātes iemaņas, komunikācijas prasmes, kā arī izpratni par lēmumu pieņemšanas un lēmumu ietekmēšanas procesiem reģionos; mazināt stereotipus par hroniskām slimībām (tajā skaitā vēzi), lai sabiedrība kopumā izturētos atbalstošāk;
•    veicināt hronisko pacientu interešu aizstāvības organizāciju sadarbību, pieredzes apmaiņu; kā arī nodrošināt izglītojošus un informatīvus pasākumus, kuru ietvaros Kurzemes reģiona hroniski slimo pacientu organizāciju pārstāvji, kā arī citu NVO pārstāvji, tiktu apmācīti diskusijas veidošanas un interešu aizstāvības prasmēs ne tikai novados, bet Kurzemē un Latvijā kopumā.
 
„Dzīvības koks” Liepājas nodaļa kopā ar sadarbības partneriem šī projekta ietvaros paredz:
1)    hronisko pacientu nevalstisko organizāciju apmācības, kurās pacientu organizācijas iegūtu informāciju un ideju apmaiņas iespējas par interešu aizstāvībā vietējā līmenī, par sadarbības iespējam nacionālā līmenī, kā arī veicinātu komunikācijas un citas prasmes, kas nepieciešamas organizācijas attīstībā. Paredzēti 3 semināri: Nīcā, Liepājā un Kuldīgā;
2)     pacientu atbalsta grupu vadītāju apmācības. Ļoti bieži cilvēks, atgriežoties pēc aktīvā ārstēšanas procesa, vai arī ilgstoši „sadzīvojot” ar hronisku slimību, vēlas parunāties ar cilvēkiem, kam ir līdzīga pieredze. Tāpēc ir svarīgi veidot pašu iesaistīto - pacientu, tuvinieku atbalsta grupas, kurā var pārrunāt jautājumus, kurus var saprast tikai cilvēki, kas piedzīvojuši līdzīgu pieredzi. Lai veidotu atbalsta grupas, nepieciešami to vadītāji. Tas, ka atbalsta grupām ir nozīme, pierāda Liepājas nodaļas darbība un pozitīvā pieredze grupu veidošanā.  Apmācību laikā to dalībnieki tiktu aicināti būt aktīviem un veicināt šādu grupu izveidi arī citur Kurzemē;
3)     „Drosme iesaistīties” projekta ietvaros paredzēts aicināt iesaistīties arī iedzīvotājus dalīties pieredzē par savu pieredzi atgriežoties aktīvā dzīvē pēc hroniskas slimības - „Kā es nebaidījos iesaistīties”, kā arī tiks aicināti žurnālisti piedalīties konkursā par labāko rakstu reģionālajā medijā - par cilvēkiem, kuri nebaidījās iesaistīties, lai gan slimo ar hronisku slimību. Nav noslēpums, ka tieši raksti laikrakstos var palīdzēt cilvēkiem, raugoties citu pieredzē, pārvarēt problēmas un būt aktīviem savas dzīves noteicējiem.
Projekta realizācija: augusts- novembris.
Kā jau iepriekš aprakstīts, tad projekta īstenošana paredzēta Nīcā, Liepājā un Kuldīgā, taču „Dzīvības koks” Liepājas nodaļa aicina iespēju robežās aktīvi iesaistīties arī citu novadu (Saldus, Talsu, Ventspils, Grobiņas utt.) nevalstiskās organizācijas, interesentus, kā arī medijus, jo hroniskos slimību problēma skar ikvienu. Atkarībā no tā, kā iemācīsimies ar tām sadzīvot, kā nebaidīsimies tās slēpt, vai arī neuzskatīsim, ka cilvēks ar hronisku slimību nevar tik labi darboties kā vesels cilvēks, mēs varēsim uzlabot dzīvi savā novadā. Tāpēc aicinām atsaukties interesentus, esam gatavi dalīties pieredzē gan „Dzīvības koks”  Liepājas nodaļa, gan „Dzīvības koks” kopumā.
Ļoti ceram, ka projekts iedvesmos cilvēkus darboties!

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un „Kurzemes NVO atbalsta centra” atbalstu.
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
8.novembris- Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"